اگه اپیزود اول از فصل ششم سریال Black Mirror رو دیده باشید این خبر براتون جالبه 😼✍🏼✨

در حالی که بازیگران و نویسندگان آمریکا به خاطر دستمزد و هوش مصنوعی در اعتصاب هستند، نتفلیکس یک پوزیشن شغلی جدید را برای یک مدیر محصول یادگیری ماشین با دستمزدی بین 300,000 تا 900,000 دلار در سال منتشر کرده است. طبق گزارش انجمن بازیگران سینما 87 درصد از بازیگران این انجمن کمتر از 26,000 دلار در سال درآمد دارند.

استفاده از هوش مصنوعی در تولید فیلم و تلویزیون – یا برای نوشتن فیلمنامه، ایجاد کاراکترهایی شبیه بازیگران، یا برای زدن از هزینه کارهای خلاقانه، یکی از موارد اصلی اختلاف در مذاکرات بین تولیدکنندگان فیلم و تلویزیون بوده است. نویسندگان از ماه می اعتصاب کرده اند. بازیگران اوایل این ماه به آن پیوستند. این اولین اعتصاب مشترک از سال 1960 است که هالیوود را به توقف کامل تهدید می‌کند.

این موقعیت شغلی، نقش جدیدی برای “افزایش قدرت پلت فرم نتفلیکس برای یادگیری_ماشین” است و به عنوان “پایه‌ای برای نوآوری‌های بعدی” عمل می‌کند. در شرح این شغل به شکل مبهم به یادگیری ماشین اشاره شده، اما این اهداف دورتر شرکت برای هوش مصنوعی در «تمام زمینه‌های کسب‌وکار» را نشان میدهد.

هوش مصنوعی می‌تواند متن، تصاویر و ویدئو را از داده‌های ورودی تولید کند که می‌تواند برای ایجاد محتوای اصلی یا برای اهداف تبلیغاتی استفاده شود.

تلاش‌های هوش مصنوعی این شرکت قبلاً نتیجه داده است: اوایل این ماه، نت‌فلیکس برای اولین بار یک سریال به نام Deep Fake Love را منتشر کرد که در آن از اسکن صورت و بدن بازیگزان برای ایجاد شبیه‌سازی‌های «دیپ‌فیک» از خودشان استفاده می‌شود. بخش بازی‌سازی نت‌فلیکس هم از هوش مصنوعی برای تولید داستان و دیالوگ استفاده کرده است.

دیزنی همچنین چندین موقعیت مرتبط با یادگیری ماشین را منتشر کرده، اگرچه محدوده دستمزد را مشخص نکرده است.

Source: [the Guardian]


Posted

in

by

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *