ری‌برند توییتر به 𝕏 ⚡️✍🏼

ایلان ماسک روز سه‌شنبه، درست چند روز پس از جایگزینی پرنده آبی توییتر، لوگوی X را تغییر داد – و بعد دوباره آن را تغییر داد – او تغییر نام تجاری سریع این پلتفرم را به “اپلیکیشن همه‌چیز” آغاز کرد و با سرعت و انگار بدون برنامه‌ریزی و البته رها کردن دارایی های ارزشمند همه را شگفت زده کرد.


لوگوی به روز شده با لوگوی قبلی کمی فاصله داشت – یک “X” سفید با خطوط کمی ضخیم‌تر روی پس‌زمینه سیاه.


ماسک این طرح جدید را در ویدئویی که در X ارسال شده بود به نمایش گذاشت، چند ساعت بعد، میلیاردر نظر خود را تغییر داد و گفت که طرح را به شکل اولیه خود بازگردانده است.


او در یک پست X نوشت: “من اون خط‌های ضخیم رو دوست ندارم.”


وب‌سایت توییتر یا X و پروفایل ماسک هر دو طرح اصلی «X» را با خطوط نازک‌تر نشان می‌دهند.


ماسک گفت که می توان تغییرات بیشتری را انتظار داشت چرا که “لوگو در طول زمان تکامل می یابد.”


ماسک برای اولین بار تصمیم خود بر دور شدن از پرنده توییتر را در آخر هفته با تیزینگ خبر داد و بسیاری از فیچرهای کلیدی – مثل لوگو، نام و ادبیات مورد استفاده روی پلتفرم – را تا دوشنبه حذف کرد.


ماسک طرح لوگوی جدیدی را به طور غیر متعارف، از فالوورهای خود جمع آوری کرده. انتقال به X تعجب آور نیست چرا که ماسک در مورد تمایل خود برای ساخت یک “اپلیکیشن همه‌چیز (سوپر اپ)” مانند WeChat پیش‌تر هم گفته بود و بارها گفته است که قصد دارد این ابربرنامه را X نامگذاری کند و حتی نام تجاری پلتفرم را به X Corp تغییر داد.


باید منتظر چه بود؟


پس از پشت سر گذاشتن توییتر، X باید نام تجاری خود را از پایه بسازد. درست است که ماسک «از یک دارایی فوق‌العاده با ارزش دور شده است» اما هم خود توییتر و هم شهرت بالای ماسک به X مزیت قابل توجهی در ساخت برند می‌دهند. اگر تجربه کاربران به خوبی ارائه شود، X می‌تواند به سرعت ارزش ایجاد کند.


ماسک در پاسخ به کاهش ارزش این برند بین 4 تا 20 میلیارد دلار در یک پست نوشت: «X به با ارزش ترین برند روی زمین تبدیل خواهد شد. حرفم رو جدی بگیرید.»


توییتر تأثیر زیادی بر زبان و فرهنگ داشت. عباراتی مانند «توئیت» یا «ریتوئیت» را به فرهنگ لغت دنیا معرفی کرد و مشخص نیست که اکنون در پلتفرم X مشابه آن چیست.


فوربس ارزش دارایی ماسک را 239.9 میلیارد دلار تخمین می زند. او پیشتاز فهرست ثروتمندترین افراد جهان در فوربس است و بالاتر از برنارد آرنو، غول فرانسوی کالاهای لوکس با اختلاف حدود 15 میلیارد دلار و جف بزوس، بنیانگذار آمازون با حدود 90 میلیارد دلار، که به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار دارند. ماسک ثروت خود را بیشتر از سهام در خودروسازی تسلا و شرکت‌های ارزشمندی که پایه‌گذاری کرد، از جمله شرکت موشکی SpaceX، شرکت کاشت مغز Neuralink و شرکت تونل‌سازی Boring Company به دست آورده.


او در سال 2022 توئیتر را به مبلغ 44 میلیارد دلار خریداری کرد.


Source: [Forbes]


Posted

in

by

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *