اپل ۲۸ پوزیشن شغلی جدید هوش مصنوعی را در سه هفته اول ماه می منتشر کرد 🧙🏼

نسخه iOS برنامه ChatGPT به طور رسمی توسط OpenAI در روز پنجشنبه 18 May در اپ استور اپل منتشر شد. اکنون به نظر می رسد که اپل روی فناوری مشابهی کار می کند.

 

طبق سندی که توسط وال استریت ژورنال مشاهده شده است، اپل استفاده از ChatGPT و سایر فناوری‌های هوش مصنوعی خارجی را ممنوع کرده و در حال ایجاد فناوری مشابه خود است.

 

همونطور که پیش‌بینی کرده بودم اپل هم هرچند با احتیاط اما،‌ داره وارد بازی میشه 😼🧙🏼

 

اپل ۲۸ موقعیت جدید شغلی مرتبط با هوش مصنوعی را تنها در سه هفته اول ماه می منتشر کرد. این نقش‌ها شامل مهندسان ارشد، دانشمندان تحقیقاتی، مدیران پروژه های ویژه و غیره است (senior engineers, research scientists, special project managers, visual generative modeling research engineer). این شرکت می‌خواهد «پلتفرم کامپیوتری موبایل اپل» را تغییر دهد و آیفون وآیپد را با استفاده از قدرت هوش مصنوعی مولد (Generative AI) تعریف کند.

 

تیم کوک مدیر اپل نگرانی‌هایی در مورد آخرین وضعیت سود سه ماهه داشت. نگرانی‌های او به دلیل رویکرد این شرکت به هوش مصنوعی است. اگرچه او هوش مصنوعی را بسیار جذاب می‌داند، اما فکر می‌کند که نقص‌های زیادی دارد که باید برطرف شوند. بنابراین، او معتقد است که شرکت باید مراقب پذیرش آن باشد. به گفته کوک، اپل فکر می‌کند هوش مصنوعی «عالی» است و بودجه R&D مرتبط با محصولات هوش مصنوعی را «همچنان» تامین می‌کند.

 

اکنون اپل به دنبال ۸۷ پوزیشن شغلی مرتبط با “AI” است. بیش از یک سوم از این موقعیت‌ها فقط در این ماه «خلق» شدند. بیش از نیمی از موقعیت‌ها در مارچ 2023 باز شدند.

 

جدیدترین آگهی‌های شغلی اپل، موقعیت‌های مشابهی را ارائه می‌دهند، و اپل همچنین در حال آزمایش ابزار جدیدی برای تولید زبان طبیعی برای سیری است.

 

تنوع، حجم و توسعه این آگهی‌های شغلی هوش مصنوعی جدید بازتابی از تلاش‌های اپل است. اپل امیدوار است قابلیت‌های هوش مصنوعی زبان «طبیعی» و همچنین هوش مصنوعی را توسعه دهد. تکنولوژی‌ که می‌تواند به روش‌های مختلفی در پلتفرم‌ها و سرویس‌ها استفاده شود.

 

برخی دیگر از این پوزیشن‌ها، به طور ویژه شامل «مدل‌سازی مولد ویژوال برای تقویت برنامه‌های کاربردی در عکاسی، ویرایش تصویر و ویدیو، بازسازی شکل و حرکت سه‌بعدی، تولید آواتار» و بسیاری موارد دیگر است.

 

Source: [gizchina.com]


Posted

in

by

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *